Jak szybko obniżyć ciśnienie krwi?

Jak szybko obniżyć ciśnienie krwi?

Podwyższone ciśnienie krwi często wywołuje nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból i uczucie ucisku głowy, świst w uszach, zawroty głowy, krwawienia z nosa, łomotanie serca. Objawy schorzenia są długi niespecyficzne i wielu pacjentów często bagatelizuje je, zwlekając z wizytą u specjalisty.  Przy pierwszych oznakach wysokiego ciśnienia można spróbować wesprzeć leczenie farmakologiczne stosując kilka praktyk, które mogą okazać się pomocne w szybkim unormowaniu jego wartości.

 

Medycyna Chińska a nadciśnienie

Przy typowych objawach wysokiego ciśnienia wymienionych powyżej Tradycyjna Medycyna Chińska już od wieków zaleca techniki masażu punktowego, które umożliwiają zwolnienie blokad spowodowanych stagnacją krwi w organizmie, uniemożliwiających prawidłowy jej przepływ do tkanek i mięśni. W wyniku ich zastosowania ciśnienie powinno wrócić do normy już po kilku minutach. W terapii masażem punktowym wyróżnia się szczególnie 2 techniki. Pierwszą z nich jest delikatny masaż opuszkami palców w linii pionowej od płatka ucha w dół do połowy obojczyka. Czynność należy wykonać 10 razy po obu stronach twarzy. Drugim sposobem jest masowanie punktu w odległości 1cm od ucha w kierunku nosa (około wysokości wyrostka żuchwy). Masaż należy wykonywać obustronnie w sposób ciągły przez około 1 minutę tak, aby poczuć lekki nacisk, jednak nie ból.

 

Pieprz Cayenne

Pieprz Cayenne to prawdopodobnie jeden z najszybciej skutkujących obniżeniem ciśnienia dodatków do żywności. Jego spożywanie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Zabieg ten znacznie odciąża ściany naczyń obniżając tym samym ciśnienie panujące wewnątrz. Może być to też kolejny sposób jak szybko obniżyć ciśnienie krwi. Niektórzy zalecają więc łączenie szklanki wody z 2 łyżeczkami pieprzu Cayenne z dodatkiem  miodu i aloesu. Jeśli taka mieszanka wydaje się zbyt duża warto spróbować suplementacji pieprzem Cayenne w kapsułkach.

Burak na nadciśnienie

Badana przeprowadzane wśród osób z wysokim ciśnieniem wykazują, że osoby pijące szklankę soku z buraków w ciągu zaledwie  24 godzin odnotowują znaczne spadki wartości ciśnienia w stosunku do osób, które tego nie czynią. Buraki wydają się mieć działanie wazodylatacyjne (rozszerzające naczynia krwionośne) i wazoprotekcyjne (ochraniające je). Swoje działanie zawdzięczają azotanom, które rozszerzają naczynia krwionośne i tym samym obniżają ciśnienie krwi. Inne warzywa bogate w tlenki azotu to m. in. sałata, jarmuż, bakłażan i kapusta.

Jak szybko obniżyć ciśnienie krwi?

Write a Reply or Comment:

You can add any text or message here.

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart.

Signed, AA-Team